Nazwa projektu:

DAIDALOS II

Czas trwania:

2006- 2008

Źródło finansowania:

6. program ramowy

Budżet projektu:

845 663,47 PLN

Opis projektu:

Daidalos II jest projektem zintegrowanym (IP) realizowanym w ramach 6 Programu Ramowego UE przez konsorcjum w skład, którego wchodzi 40 instytucji z Europy i jedna z Chin, obejmuje firmy komercyjne takie, jak operatorzy telekomunikacyjni, producenci sprzętu i zintegrowanych rozwiązań teleinformatycznych, oraz ośrodki naukowo-badawcze i uniwersytety. Projekt ten jest kontynuacją projektu Daidalos I, który był realizowany w okresie od 1 listopada 2003 do 30 kwietnia 2006. 

Celem projektu Daidalos II jest zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie pilotową sieć B3G (beyond 3G), w której nastąpi integracja wszystkich znanych obecnie sieci operatorskich obejmujących: telefonię komórkową i stacjonarna, dostęp do usług transmisji danych w tym Internetu, oraz sieci rozsiewcze typu DVB.

Sieć będzie umożliwiała oferowanie bezpiecznych i personalizowanych usług w heterogenicznej infrastrukturze sieciowej dla użytkownika mobilnego. Ważnym zadaniem stojącym przed projektem Daidalos II jest przełożenie wyników projektu na prace w międzynarodowych grupach standaryzacyjnych i biznesowych.

Osoba kontaktowa:

default-avatar

Andrzej PACH

prof. dr hab. inż.
default-avatar

Janusz GOZDECKI

dr inż.
default-avatar

Piotr PACYNA

dr hab.inż.

Partnerzy: